Parents with the child

Žaidimai su vaiku

 

Tobula atmintis

Paruoškite kelis nedidelius daiktus (pvz. raktus, kauliukus, žiedą, telefoną, puodelį). Padėkite juos ant stalo. Paprašykite vaiko kelias sekundes į juos pažiūrėti ir pabandyti įsiminti kuo daugiau daiktų. Po to vaikas trumpam užsimerkia arba atsisuka, o Jūs keičiate daiktus vietomis. Vaikas turi sugrąžinti daiktus į savo vietas, kuriose jie gulėjo žaidimo pradžioje.

 

Dėlionė per tam tikrą laiką

Įprastas dėlionės dėliojimas gali būti puikus žaidimas. Paruoškite kiekvienam žaidėjui atskirą dėlionę. Geriausia, jei dėlionėse bus vienodas elementų skaičius – Jūs galite paruošti paprastesnes dėliones vaikams ir sudėtingesnes suaugusiems. Išgirdus sutartą signalą kiekvienas žaidėjas pradeda dėlioti savo dėlionę. Laimi tas, kuris pirmas užbaigs darbą. Jei namuose neturime dėlionių, galime jas padaryti patys – pvz. iš atvirukų. Užtenka padalinti atviruką į norimą elementų skaičių ir laikyti maišelyje.

 

Virtuviniai paveikslai

Iš kruopų, ryžių ar makarono galima ne tik pagaminti skanius pietus, bet ir sukurti tikrą meno kūrinį. Pirmiausia kartu su vaiku paruoškite paveiksliuko eskizą. Kai jis bus paruoštas, patepkite atskirus elementus klijais ir apibarstykite vienu iš ingredientų (pvz. ryžiais). Kai ryžiai prisiklijuos, galima patepti klijais kitą elementą ir apibarstyti jį pvz. grikiais. Taip gausime įdomios faktūros paveiksliuką. Be to, galima visą lapą padengti klijais ir apibarstyti ryžiais arba kruopomis, o kai lapas išdžius, ant jo galima nutapyti unikalų paveikslą.

 

Kliūčių ruožas

Gražią dieną galima sukurti tokį ruožą lauke. Bet jei už lango lyja, galima jį padaryti namuose. Kliūtys gali būti skirtingos – pvz. išmėtytos pagalvės, kurias reikia peršokti, kėdės, po kuriomis reikia pralįsti, dubuo, į kurį reikia įmesti kelias susuktas kojines ir pan. Be to, tokį kliūčių ruožą galima paįvairinti mįslėmis ir specialiomis užduotimis – pvz. suskaičiuoti pupas arba užrišti batus.

 

„Kubuś“, kur esi?

Užriškite vaikui akis, jis bus „Kubuś“ ieškotojas. Jūs būsite „Kubuś“ ir Jūsų užduotis bus pabėgti nuo vaiko. Vaikas gali uždavinėti klausimus: „Kubuś“, kur esi?“. Tuomet Jūs privalote atsakyti pvz. „Tavo kairėje pusėje“. Vaikas turi kuo greičiau Jus rasti, klausydamas Jūsų balso ir Jūsų suteikiamos informacijos. Iš pradžių Jūs galite stovėti vietoje, bet po kiek laiko, kai vaikas pripras, galėsite keisti vietą.

 

Kamštelių rungtynės

Šiam žaidimui reikės kamštelių nuo butelių su gėrimais arba sultimis. Geriausiai tiks kamšteliai nuo „Kubuś“ sulčių. Parko takelyje piešiame kelią šakele, šaligatvyje arba sporto aikštelėje – kreida. Maršrutas turi būti sudėtingas – su daugybe posūkių ir vingių.  Kiekvienas žaidėjas padeda savo kamštelį starte ir... spragtelėjimu stengiasi pastumti jį kuo toliau. Laimi žmogus, kuris įveiks maršrutą atlikdamas mažiausią spragtelėjimų skaičių. Žaidimą galima paįvairinti – jei žaidėjas iškrenta iš kelio, jis privalo grįžti į startą. Taip pat kelyje galima padėti skirtingus smulkius daiktus – šakeles, lapus ir pan.

 

Vienarankis piratas

Įprasti veiksmai tampa daug sunkesni, kai bandome juos atlikti kita, negu įprastai, ranka. Paruoškite popierių ir rašiklius. Dabar kartu su vaiku nupieškite namą. Bet ne dešiniąja, o kairiąja ranka (jei esate kairiarankiai, tai dešiniąja). Po to pabandykite kairiąja ranka užsisegti sagas, suvalgyti jogurtą arba susišukuoti plaukus. Sudėtinga, ar ne? Bet verta kas kuri laiką daryti tokius pratimus ir raginti vaiką dalyvauti šiame žaidime.

 

Namelis paukščiams

Kai ateis ruduo, kartu su vaikais padarykite namelį paukščiams. Jei Jūs gerai nemokate naudotis įrankiais, pabandykite padaryti lesyklą. Paimkite butelį nuo gėrimo ir pritvirtinkite jį prie lentelės kakleliu į apačią. Dabar padarykite lesyklos dugną. Prie butelį palaikančios lentelės pritvirtinkite mažą, stačiakampę lentelę. Tarp butelio kaklelio ir lesyklos dugno palikite apie 0,5 centimetro tarpą. Dabar pripildykite butelį grūdais ir pakabinkite medyje. Grūdai pamažu išsibers į lesyklą ir alkani paukščiai ilgai turės, ką valdyti. Nepamirškite reguliariai įberti į butelį grūdų. Šalia lesyklos pakabinkite gabaliuką lašinių – zylės bus labai jums  dėkingos.