Parents with the child

Kaip mokyti vaiką ekologijos

Namuose:

· Duokite vaikui gerą pavyzdį ir išjunkite šviesą patalpose, kuriose nieko nėra, išjunkite prietaisus, kuriais niekas nesinaudoja, arba telefonų įkroviklius.

· Greitai uždarinėkite šaldytuvą, kad vidun nepatektų šiltas oras.Taip pat nepamirškite, kad į šaldytuvą reikia dėti tik atšaldytus produktus.

· Valant dantis, paruoškite sau ir vaikui vandenį puodeliuose.

· Nusiplovus rankas, iš karto užsukite čiaupą ir įsitikinkite, kad iš jo nelaša vanduo.Atkreipkite vaiko dėmesį, kad prausiant veidą, vanduo turi būti užsuktas.

· Kartu mokykitės rūšiuoti šiukšles. Vaikščiojant po miestą, rodykite vaikui spalvingus konteinerius ir aiškinkite, kam jie yra reikalingi. Namuose paruoškite atskiras vietas, kur galima bus rinkti plastiką, stiklą ir popierių.Prieš išmetant kartoninius ar plastikinius įpakavimus, atkreipkite dėmesį, kad jie turi būti suspausti.

· Priešpiečius, kuriuos imsite į darbą ir mokyklą, sudėkite į daugkartinio naudojimo plastikinius indelius.

· Einant į parduotuvę, imkite su savimi specialius daugkartinius maišus.Jūs galite paruošti specialų maišelį savo vaikui.

· Spausdinant arba rašant, išnaudokite abi popieriaus lapo puses.

 

Miške ir ekskursijoje:

· Rodykite vaikui skirtingus augalus ir gyvūnus.Sakykite jų pavadinimus ir pasakokite apie jų ypatybes. Rodykite, kur jie gyvena ir ką mėgsta valgyti.

· Atkreipkite dėmesį, kad būnant gamtoje, negalima šiukšlinti ir triukšmauti.

· Rūpinkitės gyvūnais ir padėkite jiems.Kartu su vaiku šerkite gyvūnus, kai jiems trūksta maisto.Žiemą balkone arba šalia namų pakabinkite lesyklą.

· Atkreipkite dėmesį, kad Jūsų vaikas neimtų jokių laukinių gyvūnų (pvz. skruzdėlių, varlių, sraigių ar žiogų) namo, kad jis neliestų paukščių lizdų ir kiaušinių.

· Rodykite vaikui gėles ir augalus, kurie yra saugomi.Aiškinkite, kad be reikalo negalima skinti jokių augalų ar laužyti medžių šakų.

· Kuo dažniau stenkitės kartu važinėti dviračiais, o ne automobiliu.

                  Paaiškinkite, kad šiukšlių negalima mesti į vandenį ar užkasti smėlyje.